Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Şubat (125)      Ocak (115)      Aralık (118)      Kasım (150)

İşyerinin Devri

İşyerinin DevriSayfa Sayısı
:  
544
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2017
ISBN NO
:  
978-975-02-4220-5

155,00 TL

Bir dava açarken belki şerhlerden ve monografilerden 'ne' sorusuna cevap bulabilirsiniz ama 'nasıl' sorusunu cevaplayamazsınız. iş Davaları Dizisi tam da bu sorunu çözmeyi hedefliyor, size hem 'ne' hem de 'nasıl' sorusunun cevabını vermek istiyor. Dava sürecinde sadece bilgiyi verip bir kenara çekilmiyor, sürecin her aşamasında sizin yanınızda, adeta özel asistanınız gibi.

Dizi 6 kitaptan oluşuyor. Ama şimdilik.

Dizinin bu kitabında "İşyeri Devri"nin kapsam ve koşulları; işyeri devrinin şekilleri, kanun, doktrin, Yargıtay Kararları ve diğer mevzuat çerçevesinde açıklanmıştır.

İşyeri devrinde, devreden ve devralan işverenlerin sorumlulukları ile birlikte işçinin sorumlulukla¬rı, işyeri devrinin iş güvencesine, iş sözleşmelerine, tarafların fesih hakkına, işçi alacaklarına etkileri yanında; işyeri devri düzenlemesinin getirmiş olduğu fesih yasağı, hizmet süresinin bütünlüğü, devreden ve devralan işverenlerin birlikte sorumluluğu gibi temel düzenlemeler incelenmiş, uygulamada yaşanan sorunlara dikkat çekilmiş, çözüm önerileri sunulmuştur.

Bunun yanında, OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle, yönetimleri TMSF'ye devredilen işletmelerin, "İşyeri Devri kuralları" çerçevesinde değerlendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Ayrıca, asıl işveren-alt işverenlik ilişkisi, geçici iş ilişkisi ve iş sözleşmesinin devri kurumları incelenerek, bu kurumların "işyeri Devri" ile olan ilişkileri, benzer ve ayrık yönleriyle ele alınmıştır.

 


Konu Başlıkları
    İşyeri Kavramı
    İşyeri Devri
    İşyeri Devrinin Şekilleri
    İşyeri Devrinin İş Sözleşmelerine Etkisi
    İşyeri Devrinin Tarafların Fesih Hakkına Etkisi
    İşyeri Devrinde İşverenlerin ve İşçinin Sorumlulukları
    İşyeri Devrinin İşçi Alacaklarına Etkisi
    İşyeri Devrinin Benzer Kurumlarla İlişkisi