Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Mart (18)      Şubat (202)      Ocak (191)      Aralık (151)

Vergi, Cilt – 2 Vergi Felsefesi, Vergi Psikolojisi, Vergi Ahlakı, Vergi Sosyolojisi, Vergi Tarihi

Vergi, Cilt – 2 Vergi Felsefesi, Vergi Psikolojisi, Vergi Ahlakı, Vergi Sosyolojisi, Vergi TarihiSayfa Sayısı
:  
500
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2020
ISBN NO
:  
9789750261589

77,00 TL


deal bir vergi sistemi hangi temel ilkeler üzerine inşa edilmelidir? Vergilere ilişkin normatif kurallar ve kurumlar (normatif vergi hukuku) nasıl dizayn edilmelidir? Vergiler ne üzerine konulmalıdır? Vergilerin ve vergi politikalarının etkileri ve sonuçları nelerdir?


 


Vergi felsefesi ve vergi sosyolojisi yönünden ağır, haksız, adaletsiz ve keyfî vergilere ne tür eleştiriler yöneltilmektedir? Vergiler medeniyetlerin yükselişinde ve çöküşünde hangi etkiler ve izleri taşır? Vergilere itaatsizlik ve vergi isyanları nasıl ve neden ortaya çıkmıştır? Amerika, Avrupa ve Osmanlı Devleti'nde ortaya çıkan başlıca vergi isyanları nelerdir?


 


Modern vergi devleti ve mali devlet bizi nereye götürmektedir? Vergi devletlerinin anayasal hukuk devleti sınırları dâhilinde vergileme yetkilerini kullanmaları için hangi tedbirler alınmalıdır? Sınırsız vergileme yetkisinin tahribatları nasıl ortadan kaldırılabilir? Vergilerin hukukîliği ile vergilerin meşruiyeti arasındaki ilişki nedir? Vergi reformu adı altında bitmek bilmeyen mevzuat değişikliklerinin ortaya çıkardığı "vergi deformu" nasıl sonlandırılabilir? Çoğunluk oylarını sağlayarak yasama ve yürütme organını ele geçiren yönetimlerin iradi-takdiri-ihtiyari ve sonuçta keyfî karar ve eylemlerini engelleyecek anayasal vergi reformu neden önemlidir? Keyfî vergi devletinin güç ve yetkilerini sınırlayacak "vergi anayasası" önerileri nelerdir ve bunlar nasıl hayata geçirilebilir?


 


Vergi adını taşıyan ve iki ciltten oluşan kitabımızda bu ve benzeri konular incelenmektedir. Birinci Cilt içerisinde Vergi Teorisi, Vergi Politikası, Normatif Vergi Hukuku; ikinci Cilt içerisinde ise Vergi Felsefesi, Vergi Sosyolojisi, Vergi Ahlakı ve Vergi Tarihi üzerine yazılmış muhtelif çalışmalarımız yer almaktadır.


 


Konu Başlıkları


Vergi Felsefesi


Vergi Psikolojisi


Vergi Ahlakı


Vergi Dışı Piyasa Ekonomisi


Kayıt–Dışı Ekonomi ve Etik


Keyfî Vergileme


Vergi Sosyolojisi


Vergi Tarihi


Vergi Devleti


Vergi Zulmü


Vergi Sömürüsü


Vergi İsyanları


Vergi Sözlüğü


Vergi: Özlü Sözler