Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Mart (13)      Şubat (202)      Ocak (191)      Aralık (151)

Turizm Hukuku ve Mevzuatı

Turizm Hukuku ve MevzuatıSayfa Sayısı
:  
405
Kitap Ölçüleri
:  
16x23 cm
Basım Yılı
:  
2014
ISBN NO
:  
978-975-8969-97-5

0,00 TL

Bu ürün şu anda stoklarımızda yok!
Yazarın diğer ürünlerine gözatmanızı tavsiye ederiz...

ÖNSÖZ

  Turizm olayı, temelde insan topluluklarının faaliyetlerini içerdiğinden, hukukla ilişkisi çok yönlüdür. Turizm işletmelerinin işleyişleri, konaklama ve seyahat acentalarının sınıflandırılması, ülke ekonomisine katkılarını art­tırmak için turistik kuruluşlara sağlanan çeşitli olanaklar, kurallarla düzen­lendiğinde anlam kazanmaktadır.  

Bilindiği gibi turizm olayı, çok yaygın ilişkiler ile çok sayıda kişi-kurum-kuruluşun katkısı ile oluşmaktadır. Bu denli yaygın, çok unsurlu ve girift bir sektörü düzenlemeyi amaçlayan kuralların yani tüm turizm sektö­rünü düzenleyen mevzuatın bir bütün içine sığdırılması olanağı bulunma­maktadır.

 

Türkiye'de turizmin ekonomiye büyük katkılar sağladığı açıktır. Ancak bu katkının istenilen düzeyde gerçekleştirilmesi için bu konuda, geniş bir kitlenin bilinçlendirilmesi ve eğitim yoluyla yetenekli ve bilgili işletme yö­neticilerinin, yetiştirilmesi zorunludur.

 

Bu kitap yarının işletme yöneticileri olacak öğrencilere ve bugünün tu­rizm işletmecilerine yararlanabilecekleri bazı temel bilgileri sunabilirse amacına ulaşmış olacaktır.

 

Bu konuda değerli hocalarımızın da özgün çalışmaları mevcuttur, an­cak bu eseri cesaretle ortaya çıkarmamızın bir nedeni de Turizm Mevzua­tı' nda yapılan değişikliklerdir. Bu nedenle, son değişiklikleri içeren bir kita­bın çıkarılması gerekliliği kaçınılmaz olmuştur. Amacımız bu boşluğu dol­durarak, bu alanda çıkarılan yasal düzenlemeleri bir araya getirilmesidir.

 

Kitapta, ilk basımdan son baskıya kadar yasalardaki değişiklikler takip edilerek ilgili yerlere işlenmiştir.

 

Bu çalışmayı birlikte hazırladığım; Prof.Dr. Osman Avşar Kurgun, Doç. Dr. Ayhan Gökdeniz, Doç. Dr. Murat Selim Selvi, Doç. Dr.Elbeyi Pelit, Yrd. Doç.Dr. Gonca Kılıç ve Öğr. Gör. Hüseyin Altınel'e çok teşekkür ederim.

 

Kitaptaki eksikliklerin sorumlusu benim. Yeni baskılarda önerileriniz gözönüne alınarak kitabı eksiksiz bir şekilde sizlere sunmak tek amacımız olacaktır.

 

15 Şubat 2014, Ankara

Editör: Hüseyin Yıldırım

 

KİTAP  HAKKINDA                                                                                

      

       Türkiye'de turizmin ekonomiye büyük katkılar sağladığı açıktır. Ancak bu katkının istenilen düzeyde gerçekleştirilmesi için bu konuda, geniş bir kitlenin bilinçlendirilmesi ve eğitim yoluyla yetenekli ve bilgili işletme yöneticilerinin, yetiştirilmesi zorunludur.

             Bu kitap yarının işletme yöneticileri olacak öğrencilere ve bugünün turizm işletmecilerine yararlanabilecekleri bazı temel bilgileri sunabilirse amacına ulaşmış olacaktır.

           Bu konuda değerli hocalarımızın da özgün çalışmaları mevcuttur, ancak bu eseri cesaretle ortaya çıkarmamızın bir nedeni de Turizm Mevzuatı'nda yapılan değişikliklerdir. Bu nedenle, değişiklikleri içeren bir kitabın çıkarılması gerekliliği kaçınılmaz olmuştur.
 

Konu Başlıkları
  Hukuk ve Turizmle İlgili Temel Kavramlar
  Turizmde Örgütlenmeye Yönelik Hukuksal Düzenlemeler
  Turizm Çeşitlerine Göre Yasalar
  Turizm Yatırımlarının Yönlendirilmesine Yönelik Hukuksal Düzenlemeler
  Çevre ve Turizm
  Turizm İşletmeciliği İle İlgili Turizm Mevzuatı
  Turizmde Tüketici Hakları