Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Mayıs (43)      Nisan (92)      Mart (138)      Şubat (201)

Siyasi Partiler ve Seçim Hukuku

Siyasi Partiler ve Seçim HukukuSayfa Sayısı
:  
240
Kitap Ölçüleri
:  
13*19
Basım Yılı
:  
2020
ISBN NO
:  
9789750261558

28,00 TL


Siyasi partiler ve seçim hukuku, anayasa hukuku ve siyaset biliminin kesişme alanında konumlanmış, özel ve ayrı bir bilimsel alan olma yolunda ilerleyen gelişim çizgisi sergilemektedir.


 


Bu çalışmada, siyasi partiler ve seçim hukuku bütün yönleriyle ele alınmış, tartışmalı konular ve başlıklar tüm boyutlarıyla irdelenmiştir. Bu kapsamda, yeri geldikçe karşılaştırmalı hukuktan da yararlanılarak, Anayasa Mahkemesi ve Yüksek Seçim Kurulu kararları ışığında, uygulama örnekleriyle fiili işleyişin aydınlığa kavuşturulması amaçlanmıştır. Yazarın, oldukça kapsamlı ve geniş bir alanı sadece taramakla yetinmeyip, çarpıcı saptamalar ve çözüm önerileriyle farklı bir kitap sunma çabası hayli dikkat çekicidir.


 


Siyasi partiler ve seçim hukuku, dinamik bir alan olduğu kadar güncelliğini yitirmeyen ve bu nedenle de sürekli gelişme halinde olan bir disiplin olduğundan, kitabın dördüncü baskısı, özellikle bu yeni gelişmeler ışığında gözden geçirilmiştir.


 


Çalışma; ders kitabı niteliğinin yanı sıra, yalın ve sade dili, akıcı anlatımıyla bütün ilgililere ve genel okuyucuya da hitap edebilecek niteliktedir.


 


Konu Başlıkları


1982 Anayasası'na Göre Siyasi Partiler


Seçim Hukuku