Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Mart (18)      Şubat (202)      Ocak (191)      Aralık (151)

İhaleden – Kesin Hesaba Yapım İşi Hakediş Rehberi

İhaleden – Kesin Hesaba Yapım İşi Hakediş RehberiSayfa Sayısı
:  
336
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2020
ISBN NO
:  
9789750259234

50,00 TLKitapta yapım işi hakediş raporlarını ilgilendiren; ihale, sözleşme, yapı denetim, SGK, vergi ve ceza hukuku gibi tüm mevzuata yer verilmiş, açık hüküm bulunmayan konulara çözüm yolları aranmış ve eksik yönleri için öneriler getirilmiştir. Mevzuatın sadece ilgili bölümü kısa alıntı şeklinde verilmiş olup uzun metinlere yer verilmemiştir. İhale hazırlık aşamasından hakediş ödeme aşamasına kadar tüm süreç akış sırası şeklinde ele alınmıştır.


 


Mevzuatın uygulamaya nasıl aktarılacağı ayrıntılı olarak anlatılmış ve püf noktalara dikkat çekilmiştir. Anlaşılması zor konularda uygulama örneklerine yer verilmiş olup hatalı uygulamalara ve bu uygulamalar sonucunda karşılaşılabilecek yaptırımlara değinilmiştir.


 


Sırası ile; İhale hazırlık, sözleşme imzalama, yer teslimi, iş programı, hakediş hazırlama, yeni birim fiyat düzenleme, iş artışı, iş eksilişi, ödeme emri, fatura, muhasebe işlemleri vb. anlatılmıştır. Ayrıca tüm bu süreçte görevli kişiler ile sorumlulukları, suç olarak kabul edilecek hareketler, yargılama usulleri, alınacak cezalar, kamu zararı, Sayıştay denetimi gibi hakedişi ilgilendiren tüm konulara da yer verilmiştir.


 


Kitap; idare ve yükleniciler açısından taraf tutmadan yazılmış olup içeriğinde her iki tarafın karşılaşması muhtemel problemler ve çözüm yolları ele alınmıştır. Özellikle de problem yaşanmaması için önceden nelerin yapılması gerektiği her bölüm için ayrıntılı olarak anlatılmıştır.


 


Konu Başlıkları


Sözleşme ile İlgili Genel Bilgiler ve Hukuki Nitelikler


İhale ve Sözleşme Öncesi Yapılacak İşlemler


Sözleşme Sonrası ve Hakediş Öncesi Yapılacak İşlemler


Hakedişin Düzenlenmesi ve Tahakkuka Bağlanması


Ödeme İşlemleri, İcra, Haciz, Geçici Kabul


Görev ve Sorumluluklar ile Suç Teşkil Eden Durumlar ve Cezai Müeyyideler