Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Nisan (50)      Mart (138)      Şubat (201)      Ocak (190)

Gümrük Kıymet Uyuşmazlıkları ( Açıklamalı- İçtihatlı )

Gümrük Kıymet Uyuşmazlıkları ( Açıklamalı- İçtihatlı )Sayfa Sayısı
:  
119
Kitap Ölçüleri
:  
16x24
Basım Yılı
:  
2014
ISBN NO
:  
978-605-648-831-3

31,00 TL

Bu ürün şu anda stoklarımızda yok!
Yazarın diğer ürünlerine gözatmanızı tavsiye ederiz...

ÖNSÖZ     Gümrük kıymeti, gümrük idareleri ile yükümlüler arasında en çok ihtilaf yaşanan konuların başında gelmektedir. Eşyanın gümrük kıymetinin nasıl belirleneceği konusunda yaşanan ihtilaflar esas olarak yürürlükte bulunan mevzuatın uygulanması aşamasında oluşan yorum farklılıklarından kaynaklanmaktadır.

Bu sebeple, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 01-04 Nisan 2010 tarihlerinde Danıştay 7. Dairesi Başkanı ve üyelerinin de katıldığı Abant Çalıştayı tertip edilmiş, çalıştaya kıymet ihtilaflarına çözüm getirmek maksadıyla gümrük ve özel sektör temsilcileri de davet edilmiştir. Çalıştayda, gümrük uygulamalarında tekrar eden sorunların giderilmesine yönelik görüş ve çözüm önerileri paylaşılarak ileriye dönük etkili tedbirler alınmıştır.

Bakanlığın Müfettişleri Rüfet DAĞ, Sami CEYHAN ve Avukatı Mehmet BALLI tarafından ortaya konulan bu çalışmada da; gümrük kıymeti konusunda en çok karşılaşılan ihtilaflara ilişkin ilk derece mahkemeler ile yüksek yargının kararları irdelenmiş ve söz konusu ihtilafların nereden kaynaklandığı yasal dayanaklarıyla ve sade bir dille kaleme alınmış, yapılan çalışma ile en azından bundan sonraki süreçte yeni ihtilafların ortaya çıkmaması hedeflenmiştir.