Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Kasım (162)      Ekim (184)      Eylül (243)      Ağustos (62)

Ceza Muhakemesinde İstinaf

Ceza Muhakemesinde İstinafSayfa Sayısı
:  
384
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2020
ISBN NO
:  
9789750260728

90,00 TL


Son üç yıl içinde istinaf kanun yoluna ilişkin çok sayıda yasal düzenleme yapılmış ve bu arada istinaf mahkemelerinin uygulamaları belirginleşmiş ve hatırı sayılır içtihat birikimi olmuştur. İşte eserin bu baskısında; yapılan yasal değişiklikler, istinaf kanun yoluna ilişkin bölge adliye mahkemelerinin kararları ile Yargıtay kararları ışığında konular ele alınmış ve eser yenilenmiştir.


 


Üç bölümden oluşan eserin birinci bölümünde istinaf kavramı, niteliği ve tarihsel gelişimi hakkında bilgi verilmiştir.


 


İstinaf davasının açılması başlığını taşıyan ikinci bölümde, istinaf edilebilen ve edilemeyen hükümler, istinaf sebepleri ve istinaf sebeplerinin sınırlandırılıp sınırlandırılamayacağı, kimlerin istinaf kanun yoluna başvurma hakkı bulunduğu, istinaf kanun yoluna başvurulmasının koşulları, istinaf davasından vazgeçilmesi ve geri alınması konuları ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir.


 


İstinaf yargılaması başlığını taşıyan üçüncü bölümde ise, istinaf başvurusunun ilk derece mahkemesince incelenmesi, bölge adliye mahkemesince yapılacak ön inceleme ve esas bakımından inceleme; keza bu aşamalarda tutukluluk konusunda bir karar verilmesinin gerekip gerekmediği konuları ele alınmış; ön inceleme ve esas bakımından inceleme sonucu verilebilecek kararlar konusunda ayrıntılı bilgi verilmiştir.


 


Bu bölümde ayrıca davanın yeniden görülmesi kararıyla birlikte yapılacak duruşma hazırlığı ve duruşma aşamasında delil toplanması, duruşmanın yürüyüşü, istinabe ve SEGBİS yöntemine başvurulması ile sanığın duruşmada dinlenmesinin zorunlu olup olmadığı hususları irdelenmiş ve duruşma sonunda verilebilecek kararlar ayrıntılı olarak incelenmiştir. Daha sonra ise bölge adliye mahkemesinin kararlarına karşı başvurulabilecek kanun yolları ele alınmıştır. Kitabın basımından sonra yapılan kanun değişiklikleri sonuç kısmında ise yazarın bazı tespit ve değerlendirmelerine yer verilmiştir.