Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Ocak (148)      Aralık (153)      Kasım (137)      Ekim (55)

Anonim Şirketlerde Yönetim ve İç Yönerge Hazırlanması

Anonim Şirketlerde Yönetim ve İç Yönerge HazırlanmasıSayfa Sayısı
:  
160
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2020
ISBN NO
:  
9789750260629

55,00 TL

Bu ürün şu anda stoklarımızda yok!
Yazarın diğer ürünlerine gözatmanızı tavsiye ederiz...Türk hukukunda yeni bir düzenleme olan iç yönerge hazırlanması konusu esasen kaynak İsviçre Borçlar Kanunu esas alınmak sureti ile 6102 Sayılı TTK ile Türk hukuk sistemine aktarılmıştır.


 


Kitapta; yönetim kurulu, yönetim ve temsilin devri konuları, iç yönergenin hazırlanması, iç yönergenin içeriği, iç yönerge hazırlanması için gerekli yasal şartlar ile ilgili olarak detaylı bilgiler bulunmaktadır. TTK m. 367 anlamında geçerli bir iç yönergenin hazırlanması şirketlerin yönetim organizasyonuna önemli katkılar sağlamaktadır. Bu itibarla iç yönergenin hazırlanması neticesinde şirketin yönetim yapısının belirli bir sistem içerisinde bulunmasının sağlanması, şirket içi raporlama düzeni oluşturulması, şirketin yönetim organizasyonunda bulunan kişilerin görev ve yetkilerinin netleştirilmesi ve şirketin ihtiyaç duyması durumunda yönetim ve temsil konularında yetki devri gerçekleştirmesini sağlaması açısından önem arz etmektedir. İç yönergenin düzenlenmesi sonucunda yönetim ve temsil yetkilerinin devredilmesinin en önemli sonuçlarından bir tanesi olan sorumluluğun devri konusu da kitapta değerlendirilmiştir.


 


Kitapta yer alan ilgili konu başlıkları yorumlanırken, bağlantılı olan güncel Yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Kitabın son bölümünde ise taslak iç yönerge örneğine yer verilerek, teorik bilgilere ilaveten iç yönerge uygulamasına yönelik bilgi de sunulmuştur.


 


Konu Başlıkları


Anonim Şirketin Yönetimi ve Temsili


Yönetimin Devri


Temsil Yetkisinin Devri


İç Yönergenin Dayanağı, Tanımı, Hazırlanması ve İçeriği


İç Yönerge Örneği