Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Ağustos (4)      Temmuz (128)      Haziran (105)      Mayıs (66)

Açıklamalı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Ve İlgili Mevzuat

Açıklamalı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Ve İlgili MevzuatSayfa Sayısı
:  
776
Kitap Ölçüleri
:  
21x18 cm
Basım Yılı
:  
2003

0,00 TL

Bu ürün şu anda stoklarımızda yok!
Yazarın diğer ürünlerine gözatmanızı tavsiye ederiz...

Kamu yönetiminin iyileştirilmesi ve ihale işlemlerinin uluslararası kabul gören çağdaş ilkelere göre yürütülmesi amacıyla hazırlanarak yürürlüğe konulan 4734 ve 4735 sayılı Kanunlar ve bu Kanunlara ilişkin ikincil mevzuat, yeni ve oldukça kapsamlı düzenlemeler getirmiştir...


Bu düzenlemelerin doğru anlaşılması ve ihale işlemlerinin hatasız yürütülmesi Devlet, Kamu Görevlileri, yükleniciler, hizmet sağlayıcılar ve kamuya mal tedarik edenler açısından hayati önem taşımaktadır. Bu kitap ile ilgililere yardımcı olmak bizim için büyük bir bahtiyarlık olacaktır.


Kitabın hazırlanmasında 2886 sayılı Devlet ihale Kanunu ile ilgili tecrübelerimiz ve bu Kanunla ilgili kitaplarımızdan önemli ölçüde yararlandık, yeni Kanunların önceki uygulamayı koruyan maddelerinde yorumlarımıza ve geçerli içtihatlara yer verdik. Ayrıca yeni Kanunları ve ikincil mevzuatı bir arada değerlendirerek muhtemel tereddütleri gidermeye çalıştık. Bununla birlikte henüz uygulamanın başlangıcında Devlet ihaleleri ile ilgili her konuda tam ve doğru bilgi ve değerlendirmeyi yapabilmek mümkün olmadığından okurlarımız kuşkusuz kitabımızda bazı eksiklikler ve kendi düşüncelerinden farklı yorumlar bulabileceklerdir. Muhtemel eksiklikleri zaman içinde oluşacak içtihat ve mevzuat düzenlemelerinden yararlanarak ileriki baskılarda tamamlamayı umuyor ve okurlarımızın hoşgörüsünü diliyoruz.


Önceki ihale sistemimizde 2886 sayılı Devlet ihale Kanunu kapsamında düzenlenen ihale süreci ve sözleşme ilişkileri bu defa iki ayrı Kanuna konu olmuş, ihale işlemleri 4734 sayılı Kamu ihale Kanunu′nda, sözleşme akdi ve ilişkileri ise 4735 sayılı Kanun ′da düzenlenmiştir. Açıklamaların ve ikincil mevzuatın hacmi karşısında Kamu ihale ve Sözleşmeleri ile ilgili çalışmamız yukarıdaki ayırıma göre iki ciltlik bir takım olarak yayınlanmıştır. İlk kitapta Kamu ihale Kanunu ve ihale süreci ile ilgili mevzuat, ikinci kitapta ise Kamu ihale Sözleşmeleri Kanunu ve sözleşme işlemleri ile ilgili mevzuat ve açıklamalar yer almaktadır.(Önsöz’den).