Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Kasım (81)      Ekim (223)      Eylül (284)      Ağustos (63)

Tamamı Örnek Olaylarla Açıklanmış Ceza Hukuku Genel Hükümler Temel Bilgiler

Tamamı Örnek Olaylarla Açıklanmış Ceza Hukuku Genel Hükümler Temel BilgilerSayfa Sayısı
:  
518
Kitap Ölçüleri
:  
16x23 cm
Basım Yılı
:  
2018
ISBN NO
:  
978-605-300-585-8

62,64 TL


Ceza Hukuku Genel Hükümler (Temel Bilgiler) isimli eserin 6. baskısını yapmaktan dolayı mutlu olduğumu öncelikle belirtmek isterim. Zira, bu eserin ilk baskısını yaparken altı baskı yapacağını hiç düşünmemiştim. Her yapılan baskının neredeyse aynı yıl içerisinde tükendiği nazara alındığında, eserin (özellikle lisans öğrencileri için) bir boşluğu doldurduğunu ve Türk Ceza Hukuku’na çok mütevazi de olsa bir katkı sağladığını ve özellikle lisans öğrencilerinin ceza hukukunu öğrenmesini yardımcı olduğunu düşünmekteyim. Esere ilgi göstererek yeni baskının yapılmasına vesile olan okuyucuya müteşekkirim. 


Her yeni baskıda, eseri biraz daha geliştirmeye ve okuyucuya daha yararlı hale getirmeye çalışıyorum. Bu yolla, okuyucunun esere gösterdiği ilgiyi akademik anlamda karşılıksız bırakmak istemiyorum.  Her ne kadar diğer akademik çalışmalarım nedeniyle eserin güncellenmesi bakımından arzu ettiğim ölçüde vakit ayırma imkanı bulamasam da, her baskıda eserin akademik anlamda daha nitelikle hale gelmesine gayret ediyorum. Bu baskıda, özellikle, yaptırım hukukuna ilişkin bölümü biraz daha genişletmeyi ve uygulamadan örneklerle geliştirmeyi arzu etsem de, zaman darlığı nedeniyle arzu ettiğim genişletme ve değişikliği yapamadım.  


 


Bu baskıda, eserdeki her başlık yeniden ele alınmış hem bir kısım konular daha sade bir şekilde yazılmış hem de eserde ele alınan konulara ilişkin gerek öğretide gerekse uygulamada öne sürülen yeni görüşler -eserin mahiyeti nazara alınarak- ilgili yerlere işlenmiştir. Bazı konuların daha kolay anlaşılabilmesi için yargı kararlarından ilham alınarak yeni örnekler yazılmıştır. Daha önceki baskılarda da belirttiğim üzere, eserin mahiyetini ve işlevini göz önüne alarak, ayrıntılı teorik tartışmalara -zorunlu olmadıkça ve gerekmedikçe- girilmemiştir.